Drobečková navigace

Úvodní strana > Organizace a spolky > Mužský a ženský sbor

Mužský a ženský sbor Kudlovice

Mužský sbor

Mužský sbor Kudlovice byl do roku 1998 součástí souboru Lúčka, po jeho rozpadu již funguje jako samostatná složka. Původních členů ve sboru již moc není, dnes máme spíše druhou generaci zpěváků. Zpíváme písně z celé oblasti jižní Moravy, ale samozřejmě se snažíme věnovat se nejvíce písním našeho regionu.
Sbor se schází každý pátek na chalupě u Strmenských v Kudlovicích. Spolupracujeme s CM Stanislava Gabriela, se kterou jsme natočili dva CD nosiče. Zúčastňujeme se různých akcí  v místě, v okolních obcích a také akcí pořádaných jinými mužskými sbory v regionu Dolňácka. Sami pořádáme fašankovou obchůzku a také již tradiční pořad "Medové zpívání", konaný vždy druhou srpnovou sobotu, na který Vás všechny srdečně zveme.

Za všechny chlapy organizační vedoucí sboru Zdeněk Škrabal

 

Ženský sbor

Ženský sbor Kudlovice funguje od roku 2004. Na jeho začátku se scházelo jen pár žen. Některé z nich byly bývalé členky tanečního souboru Lúčka, místní děvčata i přespolní. Postupně zpívajících žen přibývalo a bylo nás 11. V současné době procházíme menší obměnou, protože nás některé bývalé členky opustily a přijímáme do sboru nové ženy, které mají chuť si rády zazpívat. Zpíváme písně především z našeho regionu a občas zabrousíme i do okolních oblastí na jižní Moravě.
Mezi naše již tradiční akce patří Otevírání vinných sklepů v Kudlovicích, Slavnosti vína v Uherském Hradišti, Zpívání u stromečku v Kudlovicích, Štěpánské koledování v Traplicích, fašanková obchůzka po dědině a jiné folklorní akce v regionu. V současné době spolupracujeme s Jitkou Šuranskou.
Natočili jsme jedno CD společně s Mužským sborem Kudlovice a CM Stanislava Gabriela.
Za Ženský sbor Romana Gajdošíková

FotogalerieMužský a ženský sbor